Památky a zajímavosti v Antalyi

Antalya - vodopády DüdenKromě hlavního města, kde se nachází opravdu velké množství různých památek a dalších zajímavostí, se můžete vydat i do dalších částí tohoto velmi oblíbeného turistického rezortu, které nabízejí rovněž spoustu významných míst.

Jedno z nejkrásnějších antických měst nacházejících se v Turecku, město Perge, leží asi 15 kilometrů východním směrem od hlavního města Antalye. Datum vzniku tohoto významného města se datuje někdy do doby okolo roku 1000 př. n. l.. Mezi jeho největší lákadla bezpochyby patří antický stadión, několik chrámů a divadlo.

Dalšími místy, která spadají do období antiky, jsou například město Side nebo amfiteátr v Aspendos. Toto divadlo prošlo pečlivou rekonstrukcí, takže si jej dnes návštěvníci, kteří tráví svou dovolenou v Antalyi, mohou prohlédnout v celé jeho kráse. Každý rok se zde také koná Mezinárodní operní a baletní festival. Mimo amfiteátru zde můžete obdivovat také ruiny stadionu, baziliky nebo starých vil.

Turecko, a především oblast Antalya, to samozřejmě nejsou jen významné historické a architektonické památky, ale také mnohé přírodní zajímavosti a lákadla. Jednou z nich je například jeskyně Karain, která je na tomto světě už více jak 25 000l et. Nálezy, které byly objeveny v jeskyni, si můžete prohlédnout v místním muzeu. Nedaleko od jeskyně se nacházejí ruiny města Termessos, které je známé taky jako Orlí hnízdo. K vidění jsou zde například pozůstatky hradeb, chrámu, lázní nebo amfiteátru. Po celém místě jsou také různě poházené sarkofágy.

Vyhledejte si tu nejlevnější letenku do Antalye!

Velmi oblíbené jsou také výlety lodí, které odplouvají z přístavu v hlavním městě. Zvolit si můžete z několika možností. Vydat se tak můžete do některého blízkého letoviska, například do Kemeru nebo do Olympu. Překrásný je také výlet podél pobřeží celé Antalye. Během těchto výletů se jistě zastavíte u další přírodní krásy této oblasti, u vodopádů Düden. Tyto vodopády se rozlišují dvojí, dolní, které si můžete prohlédnout právě při výletu lodí, a horní, které se nacházejí ve vnitrozemí.

Nebo si rezervujte překrásný hotel!

© Copyright 2024 | Antalya (Turecko) | www.eantalya.cz
Provozuje: TravelBees.cz