Letenky do Antalye

Antalya - letiště v AntalyiDáváte-li přednost rychlému a pohodlnému způsobu cestování, je pro vás nejvýhodnější způsob dopravy do této nádherné oblasti samozřejmě letecká přeprava. Jestliže vám ovšem dlouhé a ne moc pohodlné cestování nevadí, můžete se do tohoto rezortu vydat rovněž vlastním automobilem, autobusem nebo dokonce i vlakem.

Výhodou letecké dopravy je jistě i to, že se jedno z nejrušnějších letišť v Turecku nachází jen něco málo přes 10 kilometrů od centra města Antalye. Jedná se o velmi vytížené letiště, které během roku odbaví okolo 20 miliónů cestujících, především turistů, kteří sem míří na svou dovolenou prostřednictvím charterových letů. O významu tohoto letiště svědčí i fakt, že sem létají mnohé přímé linky téměř z každého evropského státu, včetně České republiky. Kvůli velmi vytíženému provozu se plánuje vybudování dalšího letiště, které by bylo od Antalye vzdálené asi 100 kilometrů.

Jestliže zvolíte let bez mezipřistání, bude vám cesta na toto letiště trvat asi tak 3 hodiny a za letenku v tomto případě zaplatíte asi jen 6 000Kč. Lety s přestupy trvají 6, ale také až 12 hodin a letenku koupíte za 8 – 13 000Kč. Záleží ale také na tom, s jakou leteckou společností poletíte. V případě, že budete muset kombinovat různé letecké dopravce, může se cena za letenku vyšplhat až k 30 000Kč.

Zvolíte-li jinou variantu cestování, připravte se na dlouhou a vyčerpávající cestu. Jen do hlavního Tureckého města Istanbulu je to z Prahy asi 1 900 kilometrů a cesta vám tak i s přestávkami zabere tak dva, tři dny. S přestupy se můžete do Turecka dostat také autobusovou dopravou, za kterou zaplatíte asi 2 500Kč za zpáteční jízdenku. Zvolíte-li si jako způsob dopravy vlak, dostanete se do Istanbulu asi za 9 000Kč. Cestu si ale můžete vychutnat v případě, že pojedete známým historickým vlakem Orient Expres, který jezdí každý měsíc na trati Londýn – Istanbul.

Vyhledejte si letenku přes Královna.cz

Místo odletu:
Místo příletu:
Datum odletu: (DD.MM.RRRR)
Datum návratu: (DD.MM.RRRR)
© Copyright 2024 | Antalya (Turecko) | www.eantalya.cz
Provozuje: TravelBees.cz