Město Antalya

Antalya - Žlábkový minaretNejvětší pozornost samozřejmě vzbuzuje hlavní město celé oblasti, Antalya, které naleznete na západním konci velmi oblíbené části zvané Turecká riviéra. Největším lákadlem celé Antalye je její historická část, Stará Antalya, neboli Kaleici, pro kterou jsou charakteristické úzké uličky, oblíbený bazar a staré domky, z nichž některé byly přestavěny na penziony, ve kterých se můžete ubytovat.

V centru města se nachází například Hradní brána Kalekapisi, Hodinová věž Saat Kulesi nebo Žlábkový minaret, Yivli Minaret, symbol města. Dnes se v něm nachází Galerie výtvarných umění. Významnou památkou je rovněž Hadriánova brána, která je složená ze tří obloukových průjezdů ozdobených korintskými sloupy. Kousek od ní se nachází významný Institut výzkumu středomořských civilizací, jehož součástí je také kostel sv. Jiří.

V celém městě se nachází také různá muzea a galerie, do kterých se můžete zajít podívat. Vyrazit tak můžete například do Archeologického muzea, ve kterém si prohlédnete mnoho významných artefaktů z celého Turecka. Za odpočinkem můžete vyrazit například do Římského přístavu, kde dnes kotví výletní lodě, ale především mnoho jachet. Na jeho nábřeží si pak můžete odpočinout v některé místní restauraci.

Pozornost vzbuzuje také Kesik Minare, Rozpadlý nebo taky někdy Useknutý minaret, který zbyl z velké budovy, která byla mnohokrát přestavována z kostela na mešitu a zase zpátky. Bohužel v 19. století byla tato budova zničena požárem. Dalšími významnými mešitami jsou Murat Pascha a Tekeli Mehmet Pascha z 16. a 18. století. V jihovýchodní části města stojí asi 17m vysoká věž Hidirlik Kule, která kdysi sloužila jako maják.

Prohlédněte si nabídku aktuálních zájezdů do Antalye!

V Antalyi samozřejmě nenajdete jen historické památky, ale také mnohé moderní budovy nebo zábavní parky. Prohlédnout si zde můžete rovněž místní kongresové centrum, které je přesnou kopií skleněné pyramidy v Louvru. Dalším nově vystavěným místem, které zaručeně udělá radost především dětem, je místní aquapark.

Vyberte si ubytování v Antalyi podle svých představ!

© Copyright 2024 | Antalya (Turecko) | www.eantalya.cz
Provozuje: TravelBees.cz